4 myśli na temat “Skoro nie ma możliwości pracy 12h to jaki jest sens mordowania się w systemie 4-ro brygadowym na niektórych wydziałach???

 1. Przydało by się ujednolicić system pracy w całym zakładzie. Skoro niemożliwe jest wprowadzenie 12h dnia pracy to wracajmy do 5 – brygadówki. Obecny system 4 – brygadowy 8 – godzinny to jest jakiś dramat. Proszę drążcie temat wszędzie , gdzie tylko się da.

  1. W korporacji nie możliwa jest dowolność wyboru. Każdy z nas pracujących w Grupie musi zdawać sobie z tego sprawę i przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Nasze działanie polega na przypominaniu i wytykaniu pracodawcy słabości tego systemu ale tylko przekonując możemy wpłynąć na zmiany systemowe.

 2. Drogi webmasterze, ale w dwóch różnych systemach to pracować w Grupie jesteśmy zmuszeni…. Powtarzasz słowa zarządu, właśnie walczcie o ujednolicenie systemu. Bo teraz właśnie jednolity nie jest. 5 – brygadówka załatwia sprawę. I przypominajcie o tym Pani Prezes i członkom zarządu na każdym spotkaniu.

  1. Co do systemu. System jaki obowiązuje w grupie jest zgodny z prawem pracy i to jest problem, że w XXI wieku system 12h jest zgodny z PP. Już dawno Zrzeszenia ZZ zrozumiały, że należy dążyć na poziomie dialogu trójstronnego by wprowadzić regulacje uniemożliwiające ten “kierat”. Ale to wymaga czasu.
   Aby wprowadzić system 5-cio brygadowy w grupie, najpierw należy go wprowadzić w Orlenie a tam go po prostu nie chcą. Proszę zapytaj Związkowców z Orlenu co w sprawie systemu 5-cio brygadowego? Więc nie mniej pretensji do nas bo jak już zauważyłeś ilość argumentów za 5-cio brygadówką jest zatrważający ale co z tego, jak 12h jest zgodne z PP a w grupie nadal obowiązuje system 12h. To jest problem i dlatego Zarząd nabiera wody w usta mimo argumentów ewidentnie za. Głową muru nie przebijemy ale nigdy nie zarzucimy tematu 5-cio brygadówki. Zobaczymy co stanie się po fuzji z Lotosem. Na ile ich 5-cio brygadówka wytrzyma konkurencje i na ile ich związki będą zdeterminowane w rozmowach.
   PODOBNO SĄ!!!

Dodaj komentarz