Udostępniamy Państwu Biuletyny naszych kolegów związkowców z Płocka, którzy opisują jak w zeszłym roku przy negocjacjach płacowych w spółkach negocjował Związek Zawodowy, który tak ochoczo opowiada czego to nie dokonał dla pracowników we Włocławku i Płocku siejąc propagandę rzekomego sukcesu, która okazała się klęską. Nie dajcie się omamić !!!!!!!!!!!!!

MBZZ w GK PKN ORLEN S.A

………………….Na koniec dzisiejszego Biuletynu, mamy nadzieję, że po raz ostatni odniesiemy się do sytuacji w Spółce ORLEN Serwis, o której pisaliśmy w poprzednich Biuletynach, w związku z pismem większości związków zawodowych skierowanym do Zarządu Spółki, w którym zwróciliśmy się z wnioskiem o wyjaśnienie sporu dotyczącego przyznania załodze nagrody wynikającej z wejścia ZUZP w tej Spółce. Jak pamiętamy, największa organizacja związkowa działająca w Spółce w obraźliwy dla nas sposób zakomunikowała w swoim biuletynie, że nagroda, którą otrzymali pracownicy jest wyłącznie ich zasługą i wynika z „wyjścia ze sporu zbiorowego”.W odpowiedzi na nasze pytanie, Zarząd Spółki wydał stosowne oświadczenie:

„W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi wypłaty w m-cu październiku 2019 r. nagrody jednorazowej w wysokości 500,00 zł pragniemy poinformować co następuje:

Nagroda jednorazowa, o której mowa w Protokole z sesji negocjacyjnej z dnia 29.05.2019 r. oraz nagroda jednorazowa wskazana § 4 Porozumienia z dnia 24.09.2019 r. w sprawie zakończenia sporu zbiorowego, zawartego z jedną z Organizacji Związkowych, jest tą samą nagrodą.”

Czytając ten komunikat, z chronologii dat jasno wynika, kto przyjął jeszcze raz już wcześniej przyznaną pracownikom nagrodę, czyniąc z tego sukces sporu zbiorowego.Fakty mówią, że tak mocno napompowany spór, groźby protestów kierowanych do pracodawcy i właściciela to była tak naprawdę nieudolna gra negocjacyjna, która na końcu dnia przyniosła pracownikom zero po stronie wzrostu wynagrodzeń.Przypomnieć tu należy także ubiegłoroczny spór tej organizacji w spółce ORLEN Koltrans, który po cichu skończył się pod koniec roku, takim samym urobkiem zera wzrostu wynagrodzeń, ponad to co ustaliły wcześniej inne organizacje związkowe i pracodawca. Podobnie było w ORLEN Laboratorium, gdzie związek ten nie podpisał porozumienia, tu zabrakło im nawet determinacji do sporu zbiorowego, ale to może i lepiej, bo jak dodamy wszystkie „urobki” negocjacyjne tej organizacji ze wspomnianych Spółek – zero plus zero plus zero, to niestety wychodzi znów zero.Czemu i komu zatem mają służyć takie działania tej organizacji związkowej? czy aby na pewno interesom pracowników?…………..Przygotował Michał Umiński – Wiceprzewodniczący Związku.

Kolejny Wpis tym razem u kolegów z MZZPRC w G.K PKN Orlen

…………………………… Przy tej okazji zwracamy się do pracowników Spółki KolTrans, w której pojawiają się przedstawiciele Związku rzekomo reprezentującego interesy pracowników Spółek, który to Związek od samego początku istnienia swój kapitał próbuje zbijać głównie na kłamstwach i manipulacjach pracowników, aby nie dawali wiary w oszczerstwa rzucane przez ten niewiarygodny Związek w stosunku do innych Organizacji, a szczególnie do naszego Związku, gdzie Ci Panowie mówiąc najkrócej mają ,,osobisty” stosunek do naszej Organizacji i robią wszystko, aby głównie to nam zaszkodzić.

Najświeższe ich kłamstwo brzmi, że Ruch Ciągły nie chce podwyżek dla Spółek. Jest to bezczelne kłamstwo cyników, którym wyczerpały się już pomysły na zdobywanie nowych Członków i pozostały im już tylko takie sposoby. Odzwierciedleniem każdego spotkania, czy to w PKN ORLEN, czy to w Spółkach jest protokół, gdzie jest zapisywane która Organizacja co mówiła i na takich dowodach będziemy bazowali oraz na zeznaniach świadków jeśli sprawa będzie wymagała dalszych kroków. W tym miejscu trzeba tych Panów zapytać też za co i z jakim uzyskiem wyszli w 2019 roku w Spółce KolTrans ze sporu zbiorowego? Bo z naszych informacji wynika, że uczynili to po cichu i bez jakiegokolwiek uzysku dla pracowników, czyli z tzw. uzyskiem zero. O kolejnych ,,ciekawych” i zerowych dokonaniach tej Organizacji także kilka zdań poniżej. W Spółce ORLEN Serwis S.A. rozstrzygnęła się w końcu i ostatecznie wyjaśniła sprawa tzw. ,,cudownego rozmnożenia” przez jedną z Organizacji kwoty 500 zł. Przypomnijmy, że na ostatniej sesji negocjacyjnej ZUZP (29.05.2019r.) w obecności wszystkich Organizacji Zarząd Spółki OS S.A. w odniesieniu do historycznego wydarzenia jakim jest podpisanie ZUZP w tej Spółce, zaproponował, że wypłaci pracownikom 500 zł (Protokół z sesji negocjacyjnej z dnia 29.05.2019 r.), a następnie jedna z działających tam Organizacji opublikowała w swoim biuletynie informację przy okazji brutalnie obrażając inne Organizacje, że owe 500 zł wypłacone pracownikom wynika z ich wyjścia ze sporu zbiorowego. Nie zważając na publiczne obrażanie nas i innych Organizacji konsekwentnie wszystkie Organizacje Związkowe robiły swoje i dążyły w kierunku wyjaśnienia tej sprawy, aż w końcu oficjalna prawda ujrzała światło dzienne w postaci wydanego przez Zarząd Spółki Komunikatu do pracowników, którego treść prezentujemy poniżej:

Komunikat w sprawie nagrody jednorazowej. ,,W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi wypłaty w m-cu październiku 2019 r. nagrody jednorazowej w wysokości 500,00 zł pragniemy poinformować co następuje: Nagroda jednorazowa, o której mowa w Protokole z sesji negocjacyjnej z dnia 29.05.2019 r. oraz nagroda jednorazowa wskazana § 4 Porozumienia z dnia 24.09.2019 r. w sprawie zakończenia sporu zbiorowego, zawartego z jedną z Organizacji Związkowych, jest tą samą nagrodą”. Natomiast w Spółce Orlen Laboratorium, gdzie ta Organizacja w 2019 roku także nie podpisała porozumienia płacowego, zabrakło im nawet odwagi, aby wejść w spór zbiorowy. Komentarz w tej sprawie jak zawsze pozostawiamy pracownikom. To wszystkie dzisiejsze informacje. Życzę bezpiecznej pracy. Pozdrawiam, Bogdan Żulewski

Oceńcie Państwo sami działanie Związku, który namawia pracowników z Włocławka do wstępowania w ich szeregi. Obiecując złote góry, a kończy ….. no cóż – trzema zerami.